You are in: NRA | Imperial Meeting | Results 2018
Show me prizelists for:   Order list by:
Some Prizelists may not be available until the following day. The competition name appears on the day of the event but the prizelist is posted late evening or the following morning (GMT).
Civilian Service Rifle
Civilian 100 Yards Match  (Thu 05 July)
Civilian 200 Yards Match  (Thu 05 July)
Civilian 300 Yards Match  (Thu 05 July)
Civilian Long Range Aggregate  (Sat 07 July)
Civilian Methuen Cup  (Sun 08 July)
Civilian Short Range Aggregate  (Sat 07 July)
Civilian SR Championship  (Sat 07 July)
Civilian Urban Match  (Thu 05 July)
CSR HPS Crosses  (Sun 08 July)
Falling Plates  (Sat 07 July)
Imperial Match  (Wed 04 July)
Long Range Rural Match  (Fri 06 July)
Rural Match  (Sat 07 July)
Short Range Rural Match  (Sat 07 July)
F Class
2009 FCWC Celebration Aggregate  (Sun 22 July)
Admiral Hutton  (Fri 20 July)
Alexandra  (Sun 22 July)
Allcomers Team Match  (Tue 24 July)
Century  (Fri 20 July)
Century Aggregate  (Mon 23 July)
Conan Doyle  (Sat 21 July)
Corporation  (Mon 23 July)
Daily Mail  (Sun 22 July)
Daily Telegraph  (Sat 21 July)
Dolphin  (Fri 20 July)
Donaldson Memorial Final  (Mon 23 July)
Donaldson Memorial Stage 1  (Sun 22 July)
Donegall  (Sat 21 July)
Duke of Cambridge  (Sun 22 July)
F Class International Team  (Tue 24 July)
Farquharson Final  (Tue 24 July)
Farquharson Stage 1  (Mon 23 July)
Grand Aggregate  (Mon 23 July)
Hobson  (Sat 21 July)
Hobson Kent Cup  (Tue 24 July)
Kent Cup  (Sun 22 July)
St Georges Final  (Tue 24 July)
St Georges Stage 1  (Mon 23 July)
Stickledown Aggregate  (Mon 23 July)
Times  (Mon 23 July)
Wimbledon  (Mon 23 July)
Miscellaneous
British Running Deer Championship - Aggregate  (Tue 24 July)
British Running Deer Championship - Doubles  (Tue 24 July)
British Running Deer Championship - Singles  (Tue 24 July)
British Running Deer Championship - Week One  (Tue 24 July)
British Running Deer Championship - Week Two  (Tue 24 July)
BUCS Individual Ladies  (Sat 28 July)
BUCS Individual Men  (Sat 28 July)
BUCS Team  (Sat 28 July)
Dewar Challenge Trophy  (Tue 24 July)
Imperial Historic Arms Meeting  (Sun 15 July)
McQueen A Sniper  (Mon 16 July)
McQueen A Under 25  (Mon 16 July)
McQueen B Target  (Mon 16 July)
McQueen C Classic Sniper Rifle  (Mon 16 July)
McQueen D Sporting  (Mon 16 July)
McQueen E Open Sniper Rifle  (Mon 16 July)
McQueen F Any Rifle  (Mon 16 July)
McQueen G (CSR)  (Mon 16 July)
McQueen HPS  (Fri 27 July)
McQueen Pairs  (Sat 21 July)
Sniper ACE Trophy  (Thu 26 July)
MR
1200 Yards Aggregate  (Tue 17 July)
Albert  (Tue 17 July)
Any Rifle 1200 Yards  (Thu 19 July)
Any Rifle Extras 1100 Yards  (Fri 13 July)
Any Rifle Extras 1200 Yards  (Fri 13 July)
Any Rifle Extras Aggregate  (Fri 13 July)
Armourers  (Sun 15 July)
Cottesloe  (Sun 15 July)
Councillors 1000 Yards Aggregate  (Tue 17 July)
Edge  (Mon 16 July)
GGG Aggregate  (Sun 15 July)
Halford  (Sat 14 July)
Hopton  (Tue 17 July)
Martin Parr Sunday Aggregate  (Sun 15 July)
Match Rifle Selection Aggregate  (Tue 17 July)
Maxwell  (Thu 26 July)
Ranken  (Wed 18 July)
Saturday Aggregate  (Sat 14 July)
Tribe Memorial 1100 Yards Aggregate  (Tue 17 July)
Victoria Aggregate  (Tue 17 July)
Weekend Aggregate (MR)  (Sun 15 July)
Weekend Selection Aggregate (MR)  (Sun 15 July)
Whitehead (MR)  (Sat 14 July)
Wimbledon (MR)  (Sun 15 July)
MR Teams
Elcho  (Wed 18 July)
Five Nations Match  (Mon 16 July)
FW Jones  (Mon 16 July)
Humphry  (Thu 19 July)
Match Rifle Pairs  (Wed 18 July)
Pistol and Gallery Rifle
Advancing Target (GRCF)  (Mon 23 July)
Advancing Target (GRSB)  (Mon 23 July)
Advancing Target (LBP)  (Mon 23 July)
Advancing Target (MLP)  (Mon 23 July)
Advancing Target LBR  (Mon 23 July)
Advancing Targets Team (GRCF)  (Mon 23 July)
America Match (GRCF)  (Mon 23 July)
America Match (GRSB)  (Mon 23 July)
America Match (LBP & LBR)  (Mon 23 July)
Beaufoy GR Team (GRCF)  (Mon 23 July)
BFAPA Team (GRSB)  (Mon 23 July)
Cotterill Trophy (Air Pistol)  (Mon 23 July)
Fairbairn Cup (GRCF)  (Mon 23 July)
Free Gallery Rifle Medals (GRCF & GRSB)  (Mon 23 July)
Free Long Barrelled Revolver Medals  (Mon 23 July)
Gallery Rifle Match (GRCF)  (Mon 23 July)
Gallery Rifle Small Bore Match (LSR)  (Mon 23 July)
Grand Aggregate (GRCF)  (Mon 23 July)
Grand Aggregate (GRSB)  (Mon 23 July)
Grand Aggregate (LBP)  (Mon 16 July)
Grand Aggregate (LBR)  (Mon 16 July)
Granet Cup (GRFC)  (Mon 23 July)
Granet Medals (AP)  (Mon 23 July)
Granet Medals (GRCF)  (Mon 23 July)
Granet Medals (GRSB)  (Mon 23 July)
Granet Medals (LBP & LBR)  (Mon 23 July)
Granet Medals (MLP)  (Mon 23 July)
Lord Salisbury Team (GRSB)  (Mon 23 July)
Man v Man(GRCF)  (Mon 23 July)
Mander Trophy (GRCF)  (Mon 23 July)
McGivern Cup (GRSB)  (Mon 23 July)
Muzzle Loading Pistol Grand Aggregate  (Mon 23 July)
Oxford & Cambridge Match (GRCF)  (Mon 23 July)
Peel Cup (GRCF)  (Mon 23 July)
Police Match (GRCF)  (Mon 23 July)
Police Medals (GRCF)  (Mon 23 July)
Police Medals (GRSB)  (Mon 23 July)
Police Medals (LBP)  (Mon 23 July)
Police Medals (LBR)  (Mon 23 July)
Police Medals (MLP)  (Mon 23 July)
Scott Cup (GRCF)  (Mon 23 July)
Scott Medals (AP)  (Mon 23 July)
Scott Medals (GRCF)  (Mon 23 July)
Scott Medals (GRSB)  (Mon 23 July)
Scott Medals (LBR & LBP)  (Mon 23 July)
Scott Medals (MLP)  (Mon 23 July)
Service Match (GRCF)  (Mon 23 July)
Service Medals (GRCF)  (Mon 23 July)
Service Medals (GRSB)  (Mon 23 July)
Service Medals (MLP)  (Mon 23 July)
Service Medals (Multi-Target) LBP & LBR  (Mon 23 July)
Silhouettes Cup (GRCF)  (Mon 23 July)
Silhouettes Medals (GRCF)  (Mon 23 July)
Silhouettes Medals (GRSB)  (Mon 23 July)
Silhouettes Medals (AP)  (Mon 23 July)
Silhouettes Medals (LBP & LBR)  (Mon 23 July)
Universities Team Aggregate (GRCF)  (Mon 23 July)
Schools and Cadets
AG Bell  (Thu 26 July)
Army District Challenge Trophies  (Thu 19 July)
Ashburton  (Thu 19 July)
Ashburton Fours  (Thu 19 July)
Babcock Match  (Tue 17 July)
Cadet 300 yard Aggregate  (Wed 18 July)
Cadet Champion at Arms  (Wed 18 July)
Cadet Falling Plates  (Mon 16 July)
Cadet Fours  (Thu 19 July)
Cadet Gallery Rifle Match (GRSB)  (Wed 18 July)
Cadet Gallery Rifle Team Match (GRSB)  (Wed 18 July)
Cadet GP Match Individual  (Mon 16 July)
Cadet GP Match Team  (Mon 16 July)
Cadet Grand Aggregate  (Thu 19 July)
Cadet International Match  (Fri 20 July)
Cadet Monday Aggregate  (Mon 16 July)
Cadet Pairs  (Thu 19 July)
Cadet Rifle Aggregate  (Wed 18 July)
Cadet Tuesday Aggregate  (Tue 17 July)
Cadet Wednesday Aggregate  (Wed 18 July)
Cheltenham Cup  (Thu 19 July)
Cottesloe Vase  (Thu 19 July)
Devon  (Wed 18 July)
Epsom Trophy  (Thu 19 July)
Garry  (Thu 19 July)
Green Howards Country Life  (Thu 19 July)
Iveagh  (Wed 18 July)
Kinder  (Thu 19 July)
London Scottish  (Thu 19 July)
Lucas  (Thu 19 July)
Marlborough Cup  (Mon 16 July)
Marling  (Mon 16 July)
McQueen A (Cadet)  (Mon 16 July)
Regimental Challenge Trophies  (Wed 18 July)
Reserve  (Thu 19 July)
Rex Goddard Stage 1  (Wed 18 July)
Royal Sussex  (Thu 19 July)
Rutland  (Thu 19 July)
Schools Aggregate  (Thu 19 July)
Schools Fours  (Thu 19 July)
Schools Hundred  (Wed 18 July)
Schools Pairs  (Thu 19 July)
Schools Staff  (Wed 18 July)
Schools Veterans 1st Team  (Thu 19 July)
Schools Veterans 2nd Team  (Thu 19 July)
Schools Veterans 3rd Team  (Thu 19 July)
Schools Veterans Aggregate  (Thu 19 July)
Schools Veterans Individual Tankard  (Thu 19 July)
Spencer Mellish  (Thu 19 July)
The Cadet One K (F-TR)  (Wed 18 July)
The Cadet One K (F-TR) Team  (Wed 18 July)
The Elizabethan  (Wed 18 July)
The Fox Quaich  (Thu 19 July)
The Old Elizabethan Can  (Wed 18 July)
The Oratory School GP Challenge  (Mon 16 July)
The Reserve Aggregate  (Thu 19 July)
The Silenta Trophy  (Thu 19 July)
Topham Quaich  (Thu 19 July)
Victoria College Trophies  (Wed 18 July)
Victoria Tankard  (Wed 18 July)
Wellington  (Wed 18 July)
Service Pistol
Bargrave Deane (SP)  (Wed 04 July)
Gunmakers (SP)  (Sun 01 July)
Service Medals (SP)  (Wed 04 July)
Service Pistol Cup (SP)  (Wed 04 July)
Service Pistol Gold Badge (SP)  (Wed 04 July)
Whitehead (SP)  (Wed 04 July)
SR Individual
Army Rifle Association  (Sun 01 July)
Bisley Bullet  (Sun 01 July)
BSA  (Sun 01 July)
Imperial Tobacco  (Sun 01 July)
Kinnaird  (Sun 01 July)
LMG  (Sun 01 July)
Queen Mary  (Sun 01 July)
Rapids Aggregate  (Sun 01 July)
Secretary of State for War  (Sun 01 July)
Service Rifle Championship  (Sun 01 July)
Sitting  (Sun 01 July)
Stephens  (Sun 01 July)
Wantage  (Sun 01 July)
SR Teams
Brinsmead  (Sun 01 July)
Burdwan  (Tue 24 July)
Canada  (Sun 01 July)
Cheylesmore  (Fri 29 June)
Hamilton Leigh  (Sun 01 July)
Hythe  (Sun 01 July)
Inter-Services Urban Contact Match  (Wed 04 July)
Inter-Unit Championship  (Sun 01 July)
Inter-Universities  (Sun 01 July)
International SR Team Match  (Tue 03 July)
Mappin  (Sun 01 July)
Roberts  (Sun 01 July)
United Service  (Tue 03 July)
TR Individual
Admiral Campbell  (Wed 25 July)
Admiral Hutton  (Fri 20 July)
Admiral Hutton Tyro Trophy   (Thu 26 July)
Aidan Reece  (Thu 26 July)
Alexandra  (Sun 22 July)
All Comers Aggregate  (Thu 26 July)
Alton  (Thu 26 July)
Amazons  (Wed 25 July)
Ambala Goblet  (Sat 28 July)
Athelings Centenary Aggregate  (Wed 25 July)
Baldwin  (Thu 26 July)
Barlow  (Thu 26 July)
Berryman  (Thu 26 July)
Brigadier  (Wed 25 July)
British Open TR Championship  (Sat 28 July)
Century  (Fri 20 July)
Century Range Aggregate  (Thu 26 July)
Chairman's Prize O Class  (Fri 27 July)
Chairman's Prize T Class  (Fri 27 July)
Champion of Champions  (Mon 23 July)
Clementi Smith  (Sun 22 July)
Conan Doyle  (Sat 21 July)
Conwey Fenton Memorial  (Thu 26 July)
Corporation (City of London)  (Mon 23 July)
Daily Mail  (Sun 22 July)
Daily Telegraph  (Sat 21 July)
Donaldson Aggregate  (Wed 25 July)
Donaldson Memorial 1st Stage  (Wed 25 July)
Donaldson Memorial Final  (Fri 27 July)
Donegall  (Sat 21 July)
Duke of Cambridge  (Sun 22 July)
Elkington  (Wed 25 July)
Faunthorpe  (Wed 25 July)
Five Hundred Yards Aggregate  (Wed 25 July)
Foster  (Tue 24 July)
Freddy Payne Memorial Trophy  (Sat 28 July)
Friday Aggregate  (Fri 20 July)
Fulton Aggregate  (Fri 27 July)
GMK Sighters Aggregate  (Thu 26 July)
Grand Aggregate  (Thu 26 July)
Grand Aggregate - Full list  (Sat 28 July)
Grand Aggregate up to Monday  (Mon 23 July)
Grand Aggregate up to Sunday  (Sun 22 July)
Grand Aggregate up to Tuesday  (Tue 24 July)
Grand Aggregate up to Wednesday  (Wed 25 July)
Gunmakers Aggregate  (Wed 25 July)
Gurkha Appeal  (Tue 24 July)
Hobson Aggregate  (Thu 26 July)
Howard Wilkinson  (Sat 28 July)
Howcroft Newspaper Aggregate  (Mon 23 July)
Imp  (Thu 26 July)
Loder  (Wed 25 July)
Lord Tedder  (Thu 26 July)
Lovell  (Wed 25 July)
Marjorie Keir Aggregate  (Fri 27 July)
Monday Aggregate  (Mon 23 July)
Monro Memorial Trophy  (Thu 26 July)
New Zealand  (Wed 25 July)
Northland  (Thu 26 July)
Overseas Teams Fund Long Range  (Thu 26 July)
Overseas Teams Fund Short Range  (Thu 26 July)
Palma Aggregate  (Thu 26 July)
Pavey  (Thu 26 July)
Police Rifle  (Sun 22 July)
Prince of Wales  (Thu 26 July)
PW Richardson  (Thu 26 July)
Queen's Consolation  (Fri 27 July)
Queen's Veterans  (Wed 25 July)
Queens Prize 1st Stage  (Wed 25 July)
Queens Prize 2nd Stage  (Fri 27 July)
Queens Prize 3rd Stage  (Sat 28 July)
Raven  (Sat 28 July)
Saturday Aggregate  (Sat 21 July)
Savage Arms Aggregate  (Fri 27 July)
Short Range Aggregate  (Wed 25 July)
St Georges Stage 1  (Tue 24 July)
St Georges Stage 2  (Thu 26 July)
St Georges Stage 3  (Sat 28 July)
Stickledown  (Thu 26 July)
Stickledown Aggregate  (Wed 25 July)
Stock Exchange  (Mon 23 July)
Sudan  (Wed 25 July)
Sunday Aggregate  (Sun 22 July)
Times  (Mon 23 July)
Tucker Aggregate  (Sat 21 July)
V Bull Aggregate  (Thu 26 July)
Veterans Aggregate  (Thu 26 July)
Volunteer Force  (Wed 25 July)
Weekend Aggregate  (Sun 22 July)
Wimbledon TR  (Mon 23 July)
Young Rifleman's Aggregate  (Mon 23 July)
TR Teams
Anstey  (Wed 25 July)
Astor County Championship  (Fri 20 July)
Bank Of England  (Thu 26 July)
Belgian  (Mon 23 July)
Cadets & Services Long Range  (Tue 24 July)
Cadets & Services Short Range  (Tue 24 July)
Chancellors  (Fri 27 July)
County Championship Long Range  (Tue 24 July)
County Championship Short Junior  (Tue 24 July)
County Championship Short Senior  (Tue 24 July)
County Championship Victor Ludorum  (Tue 24 July)
Dominion Prize  (Sat 28 July)
Families  (Wed 25 July)
Fulton Pairs  (Thu 26 July)
Gary Jones  (Mon 23 July)
Inter-Services Long Range  (Tue 24 July)
Inter-Services Short Range  (Tue 24 July)
Junior Kolapore  (Fri 27 July)
Junior Mackinnon  (Sat 28 July)
Junior Overseas  (Thu 26 July)
Kolapore  (Fri 27 July)
Mackinnon  (Sat 28 July)
Marlingham  (Thu 26 July)
Musketeers  (Fri 27 July)
National  (Thu 26 July)
Nobel  (Sat 28 July)
Opening Shot  (Thu 19 July)
Overseas  (Thu 26 July)
Parting Shot  (Sat 28 July)
Ranelagh  (Wed 25 July)
Rifle Clubs  (Wed 25 July)
Steward  (Sun 22 July)
Under 25 Home Countries Invitation Match  (Fri 20 July)
Under 25 Team  (Fri 27 July)
United Hospitals  (Fri 20 July)
Universities Aggregate  (Thu 26 July)
Universities Long Range  (Sat 28 July)
Universities National Match  (Thu 26 July)
Vizianagram  (Fri 27 July)
NRA of UK   Follow NRAofUK on Twitter   Search  
Powered by everyclick.com

Copyright 2004-2009 National Rifle Association, Bisley, Brookwood, Surrey. GU24 0PB
Tel: 01483 797777 Fax: 01483 797285